Dlaczego systemowe profile PERFECTA?

-wysoka jakość zastosowanych materiałów, nowoczesna, innowacyjna technologia  produkcji poparta 25 letnim doświadczeniem sprawiają, że profile PERFECTA gwarantują wieloletnią trwałość i niezawodność.

Co wyróżnia profile PERFECTA?

-zastosowana technologia produkcji oprócz wyrobów seryjnych, typowych pozwala na  jednostkowe wyprodukowanie profili o nietypowych wymiarach i kształtach, co umożliwia dostosowanie systemu profili do indywidualnych potrzeb inwestycji.

Z jakiego materiału wykonane są profile PERFECTA?

-systemowe profile PERFECTA produkowane są z aluminium dodatkowo zabezpieczonego antykorozyjnie przez chromianowanie oraz pokryte kolorową powłoką poliestrową.
Profile PERFECTA produkowane są również w wersji z szlachetnej stali nierdzewnej kwasoodpornej o powierzchni błyszczącej. Profile te odporne są na korozję i nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia przed wpływem czynników zewnętrznych. Profile ze stali nierdzewnej kwasoodpornej dedykowane są głównie jako uzupełnienie wykończeń balkonów w których zastosowano balustrady z takiej samej stali nierdzewnej kwasoodpornej.

Czym się kierować przy wyborze profili PERFECTA?

-profile PERFECTA mają zastosowanie do większości balkonów i tarasów. Przy wyborze należy kierować się następującymi kryteriami:

1/jaki rodzaj posadzki:

a/gresy klejone na zaprawie klejowej, b/płyty na podstawkach/wspornikach, c/podłoga drewniana, d/posadzka żywiczna typu kamienny dywan, e/cienkowarstwowa powłoka żywiczna.

2/jaki rodzaj izolacji przeciwwilgociowej:

a/szlamy izolacyjne, b/powłoki izolacyjne typu EPDM, papy c/samoprzylepne arkusze izolacyjne.

3/jaki sposób odprowadzenia wody z powierzchni balkonu/tarasu:

a/bez rynny, b/z wykorzystaniem rynny .

4/Kolor profilu dopasowany do elewacji budynku.

5/Wymiar czołowy profili PERFECTA grupy PK należy dobrać proporcjonalnie do grubości płyty balkonowej. Profil nie ma za zadanie zasłonięcie całego czoła płyty balkonu, powinien być dobrany proporcjonalnie, aby funkcją odprowadzenie wody stanowił estetyczne wykończenie krawędzi, nie zaburzył proporcjonalności i estetyki budynku.

Jak montować profile PERFECTA?

-szczegółowy sposób montażu systemowych profili PERFECTA przedstawiony jest w Instrukcji montażu profili PERFECTA do pobrania na stronie głównej w zakładce INSTRUKCJE MONTAŻU.

Czy można zamówić profile w innych kolorach niż standardowe?

-tak, na indywidualne zamówienie produkujemy profile w palecie barw RAL.

Czy profile PERFECTA można zastosować na balkon półokrągły?

-tak, system profili PERFECTA PKflex przeznaczony jest do zastosowania do balkonów półokrągłych. Sposób doboru profili i elementów uzupełniają oraz montażu do pobrania na stronie głównej w zakładce INSTRUKCJE MONTAŻU.

Czy do zastosowania profili PERFECTA na balkonie półokrągłym konieczne jest przygotowanie szablonu w celu określenia łuku?

-nie ma takiej potrzeby. System profili PERFECTA PKflex jest tak opracowany, aby maksymalnie ułatwić dopasowanie i montaż profili na balkonie półokrągłym bez konieczności wcześniejszego wykonywania szablonów. Kształt i wygięcie łuku profilu wykonywane jest bezpośrednio w trakcie montażu co pozwala dokładnie, indywidualnie dopasować profile do istniejących warunków na balkonie. Taki sposób montażu jest również szybszy oraz obniża koszty.

Czy konieczne jest wykonanie podcięcia, bruzdy wzduż krawędzi balkonu w celu osadzenia w nim profilu?

-tak, jest to ważny element poprawnie wykonanego balkonu. Podcięcie, bruzda umożliwia poprawne osadzenie profilu tzn w taki sposób, aby w obszarze połączenia profilu z pozostałą powierzchnią balkonu, po nałożeniu wymaganych warstw izolacji przeciwwilgociowych zapewniony był stały spadek powierzchni co pozwala na swobodny spływ wody i wilgoci poza balkon.

Jakiej wielkości i w jaki sposób wykonać podcięcie, bruzdę wzdłuż krawędzi balkonu?

-wielkość podcięcia uzależniona jest od zastosowanych profili oraz systemu hydroizolacji, dokładne informacje należy sprawdzić w karcie technicznej systemu profili. Najczęściej należy wykonać podcięcie na głębokość ok. 5mm i szerokość ok.80mm. Są dwa najczęstsze sposoby wykonania podcięcia/bruzdy: opcja skuteczniejsza i tańsza-szlifowanie za pomocą szlifierki kontowej z tarczą diamentową (koszt tarczy ok.45-60zł) lub nadkładanie na całości powierzchni balkonu warstwy wyrównawczej. Ta metoda wymaga wysokiej jakości masy wyrównawczej -najlepiej z systemu naprawy betonu, aby nie nastąpiło jej odspojenie od powierzchni balkonu, jest bardziej kłopotliwa i kosztowna.