Listwa przypodłogowa 100, powierzchnia błyszcząca (1szt-2mb)

Listwa przypodłogowa ze szlachetnej stali kwasoodpornej o powierzchni błyszczącej. Montaż z wykorzystaniem listwy montażowej LM 8/50/2050.

Zakres stosowania

Pomieszczenia w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej, obiektach służby zdrowia, przemysłowych i spożywczych.

Funkcje produktu

Estetyczne wykończenie pomieszczeń, eleganckie połączenie posadzki ze ścianą. Mechaniczna ochrona przed zabrudzeniem, zniszczeniem dolnej przypodłogowej części ściany. Zakrycie obwodowej szczeliny dylatacyjnej posadzek pływających.

Dane techniczne

Materiał:

Stal kwasoodporna, pow.gładka Stal kwasoodporna, pow.gładka

Wykończenie powierzchni:

Gładka
Gładka
Dla profili aluminiowych, na zamówienie za dopłatą, możliwe inne kolory z palety kolorow RAL

Wymiary

Długość listew - 200cm
Wysokość listew - 100mm
Wymiary listew w przekroju poprzecznym, pozostałe wymiary narożników w Karcie Technicznej

Karta Techniczna listwy ProLine LC 100 SB - wymiary

Produkty uzupełniające system

Instrukcja montażu

Listwę montażową PERFECTA LM 8/50 należy przymocować do ściany za pomocą wkrętów z kołkami rozporowymi lub odpowiednich klejów dostosowanych do powierzchni i konstrukcji ściany. Do listwy montażowej LM 8/50 przykleić listwę przypodłogową ProLine LC 100 SB za pomocą klejów poliuretanowych, pozostawiając pomiędzy montowanymi listwami szczeliny dylatacyjne o szerokości ok.1-2mm. Na szczeliny dylatacyjne nakleić za pomocą klejów poliuretanowych łączniki listew. Na naroża oraz zakończenia listew nakleić odpowiednio narożniki zewnętrzne, narożniki wewnętrzne, zakończenia lewe i zakończenia prawe. W całości prac oraz użytkowaniu stosować się do Ogólnych zasad montażowych i eksploatacyjnych.

Ogólne zasady montażowe i eksploatacyjne listew ProLine LC 100 SB

Informacje skrócone

Podłoże musi być nośne, równe i wolne od zanieczyszczeń. Montaż należy wykonać w warunkach odpowiednich dla materiałów izolacyjnych i montażowych zgodnie z instrukcjami montażu i kartami technicznymi tych produktów. Niedopuszczalny jest montaż uszkodzonych profili. Prace należy prowadzić zgodnie z projektem, kartami technicznymi, stosowanymi normami, zasadami sztuki budowlanej i przepisami BHP.