Listwa przypodłogowa wysokość 100mm, powierzchnia szczotkowana (1szt-2mb)

Listwa przypodłogowa ze szlachetnej stali kwasoodpornej o powierzchni szczotkowanej. Montaż z wykorzystaniem listwy montażowej LM 8/50/2050.

Opis produktu

Listwy przypodłogowe o wysokości 100mm, wykonane ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej o powierzchni szczotkowanej. Umożliwiają ułożenie przewodów elektrycznych, odzwierciedlają minimalistyczne trendy w nowoczesnym wzornictwie i architekturze wnętrz. Przy użyciu odpowiednich klejów, listwy montażowej LM można je łatwo i szybko zamontować na ścianie, dobrze dopasowują się do posadzki.

Zakres stosowania

Pomieszczenia w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej, obiektach służby zdrowia, przemysłowych i spożywczych.

Funkcje produktu

Estetyczne wykończenie pomieszczeń, eleganckie połączenie posadzki ze ścianą. Mechaniczna ochrona przed zabrudzeniem, zniszczeniem dolnej przypodłogowej części ściany. Zakrycie obwodowej szczeliny dylatacyjnej posadzek pływających.

Właściwości produktu

  • - odporne na korozje oraz uv
  • - kompletność systemu gwarantuje szybki i pewny montaż

Dane techniczne

Materiał:

Stal kwasoodporna, szczotkowana Stal kwasoodporna, szczotkowana

Wykończenie powierzchni:

Szczotkowana
Szczotkowana
Dla profili aluminiowych, na zamówienie za dopłatą, możliwe inne kolory z palety kolorow RAL

Wymiary

Długość listew - 200cm
Wysokość listew - 100cm
Wymiary listew w przekroju poprzecznym, pozostałe wymiary narożników w Karcie Technicznej

Karta Techniczna listwy ProLine LL 100 SS - wymiary

Produkty uzupełniające system

Instrukcja montażu

Listwę montażową PERFECTA LM 8/50 należy przymocować do ściany za pomocą wkrętów z kołkami rozporowymi lub odpowiednich klejów dostosowanych do powierzchni i konstrukcji ściany. Do listwy montażowej LM 8/50 przykleić listwę przypodłogową ProLine LL 100 SS za pomocą klejów poliuretanowych, pozostawiając pomiędzy montowanymi listwami szczeliny dylatacyjne o szerokości ok.1-2mm. Na szczeliny dylatacyjne nakleić za pomocą klejów poliuretanowych łączniki listew. Na naroża oraz zakończenia listew nakleić odpowiednio narożniki zewnętrzne, narożniki wewnętrzne, zakończenia lewe i zakończenia prawe. W całości prac oraz użytkowaniu stosować się do Ogólnych zasad montażowych i eksploatacyjnych.

Ogólne zasady montażowe i eksploatacyjne listew ProLine LL 100 SS

Informacje skrócone

Podłoże musi być nośne, równe i wolne od zanieczyszczeń. Montaż należy wykonać w warunkach odpowiednich dla materiałów izolacyjnych i montażowych zgodnie z instrukcjami montażu i kartami technicznymi tych produktów. Niedopuszczalny jest montaż uszkodzonych profili. Prace należy prowadzić zgodnie z projektem, kartami technicznymi, stosowanymi normami, zasadami sztuki budowlanej i przepisami BHP.