Profile balkonowe P 51/55 do posadzek wentylowanych o grub. płyt 15-40mm (1szt-2mb)

System profili okapowych P 51. Wysokość górnego profilu osłonowego-55mm. Poniżej wybierz materiał, kolor oraz wszystkie potrzebne elementy do profili. Po skompletowaniu całość możesz dodać koszyka. Profile ze stali kwasoodpornej, nierdzewnej produkowane są na indywidualne zamówienie i nie podlegają nieuzasadnionemu zwrotowi.

Uwaga: do połączenia narożników potrzebne 2 łączniki.

Opis produktu

Profile okapowe do balkonów i tarasów wentylowanych w których posadzka z płytek na podstawkach ma grubość do 55mm (najczęściej grubość płytek 20mm-40mm, wysokość podstawek 15-35mm).  Górna część profili o wysokości 55mm posiada otwory drenażowe do wyprowadzenia wody na zewnątrz, ponadto osłania boczne krawędzie płytek i podstawek. Dolna część profili o wysokości 51mm ochrania krawędź balkonu i jest zlicowana z górną częścią profili co powoduje, że profil doskonale nadaje się do balkonów i tarasów w których słupki barierek balkonowych mocowane są stosunkowo blisko od czoła balkonu (wzór dostosowany do nowoczesnego, minimalistycznego trendu w budownictwie).

Zarówno górne jak i dolne części profili, mogą być dodatkowo na indywidualne zamówienie wykonane o innej niż standardowe wysokości, dostosowane do grubości płyt i podstawek oraz rzeczywistych wymagań na budowie. Formularz zapytanie o wycenę profili niestandardowych znajduje się na stronie głównej w zakładce: "Rozwiązania indywidualne, profile balkonowe do wyceny".

Zakres stosowania

Balkony i tarasy z posadzką wentylowaną z płytkami na podstawkach, płytkami na żwirku lub deskach na legarach. Profile przystosowane do izolacji membranowych typu Epdm, PVC, papy klejonych na zimno oraz do izolacji mineralnych (na zamówienie z dodatkową perforacją części montażowej).

Funkcje produktu

Ochrona krawędzi balkonów i tarasów przed wnikaniem wilgoci, a w efekcie przed rozmrożeniem i korozją oraz trwała i estetyczna osłona krawędzi płytek wraz z podstawkami.

Właściwości produktu

  • - odporne na korozje oraz uv
  • - budowa profilu zapewnia szczelność w strefie okapowej
  • - odpowiedni kształt profili zapewnia swobodny spływ oraz skuteczne odprowadzanie wody na zewnątrz
  • - profil przystosowany do szczelnego połączenia z zaprawami uszczelniającymi na bazie mineralnej, polimerowej, poliuretanowej
  • - kompletność systemu gwarantuje szybki i pewny montaż

Dane techniczne

Materiał:

Aluminium Aluminium
Stal kwasoodporna, pow.gładka Stal kwasoodporna, pow.gładka

Wykończenie powierzchni:

Szary RAL9006
Szary RAL9006
Brąz RAL8019
Brąz RAL8019
Grafit RAL7016
Grafit RAL7016
Kolor
Kolor
Gładka
Gładka
Dla profili aluminiowych, na zamówienie za dopłatą, możliwe inne kolory z palety kolorow RAL

Wymiary

Długość profili - 200cm
Długość ramion narożników - 25cm
Wymiary profili w przekroju poprzecznym, pozostałe wymiary narożników w Karcie Technicznej

Karta Techniczna, profile okapowe balkonowe PERFECTA P 51/55 - wymiary

Produkty uzupełniające system

schemat Profile balkonowe P 51/55 do posadzek wentylowanych o grub. płyt 15-40mm (1szt-2mb) schemat Profile balkonowe P 51/55 do posadzek wentylowanych o grub. płyt 15-40mm (1szt-2mb)

Instrukcja montażu

Szczegóły montażu w karcie technicznej.

Instrukcja montażu, profile okapowe balkonowe PERFECTA P 51/55

W przypadku zastosowania izolacji szlamowej wybierz wersję profilu z otworami montażowymi
W przypadku zastosowania izolacji membranowej wybierz wersję profilu bez otworów montażowych

Informacje skrócone

Podłoże musi być nośne, równe i wolne od zanieczyszczeń. Montaż należy wykonać w warunkach odpowiednich dla materiałów izolacyjnych i montażowych zgodnie z instrukcjami montażu i kartami technicznymi tych produktów. Niedopuszczalny jest montaż uszkodzonych profili. Prace należy prowadzić zgodnie z projektem, kartami technicznymi, stosowanymi normami, zasadami sztuki budowlanej i przepisami BHP.