Profile P 51/70 do posadzek wentylowanych o grub. płyt 15-50mm (1szt-2mb)

System profili okapowych P 51. Wysokość górnego profilu osłonowego-70mm. Poniżej wybierz materiał, kolor oraz wszystkie potrzebne elementy do profili. Po skompletowaniu całość możesz dodać koszyka. Uwaga, profile ze stali kwasoodpornej, nierdzewnej produkowane są na indywidualne zamówienie i nie podlegają nieuzasadnionemu zwrotowi.

Uwaga: do połączenia narożników potrzebne 2 łączniki.

Opis produktu

Profile okapowe do balkonów i tarasów wentylowanych w których posadzka z płytek na podstawkach ma grubość do 70mm (najczęściej grubość płytek 20-50mm, wysokość podstawek do 50mm).  Górna część profili o wysokości 70mm posiada otwory drenażowe do wyprowadzenia wody na zewnątrz, ponadto osłania boczne krawędzie płytek i podstawek. Dolna część profili o wysokości 51mm ochrania krawędź balkonu i jest zlicowana z górną częścią profili co powoduje, że profil doskonale nadaje się do balkonów i tarasów w których słupki barierek balkonowych mocowane są stosunkowo blisko od czoła balkonu (wzór dostosowany do nowoczesnego, minimalistycznego trendu w budownictwie).

Zarówno górne jak i dolne części profili mogą być dodatkowo na indywidualne zamówienie wykonane o innej niż standardowe wysokości, dostosowane do grubości płyt i podstawek oraz rzeczywistych wymagań na budowie. Formularz zapytania o wycenę profili niestandardowych znajduje się na stronie głównej w zakładce: "Rozwiązania indywidualne, profile balkonowe do wyceny".

Zakres stosowania

Balkony i tarasy z posadzką wentylowaną z płytkami na podstawkach, płytkami na żwirku lub deskach na legarach. Profile przystosowane do izolacji membranowych typu Epdm, PVC, papy klejonych na zimno oraz do izolacji mineralnych.

Funkcje produktu

Ochrona krawędzi balkonów i tarasów przed wnikaniem wilgoci, a w efekcie przed rozmrożeniem i korozją oraz trwała i estetyczna osłona krawędzi płytek wraz z podstawkami.

Właściwości produktu

  • - odporne na korozje oraz uv
  • - budowa profilu zapewnia szczelność w strefie okapowej
  • - odpowiedni kształt profili zapewnia swobodny spływ oraz skuteczne odprowadzanie wody na zewnątrz
  • - profil przystosowany do szczelnego połączenia z zaprawami uszczelniającymi na bazie mineralnej, polimerowej, poliuretanowej
  • - kompletność systemu gwarantuje szybki i pewny montaż

Dane techniczne

Materiał:

Aluminium Aluminium
Stal kwasoodporna, pow.gładka Stal kwasoodporna, pow.gładka

Wykończenie powierzchni:

Szary RAL9006
Szary RAL9006
Brąz RAL8019
Brąz RAL8019
Grafit RAL7016
Grafit RAL7016
Kolor
Kolor
Gładka
Gładka
Dla profili aluminiowych, na zamówienie za dopłatą, możliwe inne kolory z palety kolorow RAL

Wymiary

Długość profili - 200cm
Długość ramion narożników - 25cm
Wymiary profili w przekroju poprzecznym, pozostałe wymiary narożników w Karcie Technicznej

Karta Techniczna, profile okapowe balkonowe PEFECTA P 51/70 - wymiary

Produkty uzupełniające system

schemat Profile P 51/70 do posadzek wentylowanych o  grub. płyt 15-50mm (1szt-2mb) schemat Profile P 51/70 do posadzek wentylowanych o  grub. płyt 15-50mm (1szt-2mb)

Instrukcja montażu

Szczegóły montażu w karcie technicznej.

Instrukcja montażu, profile okapowe balkonowe PERFECTA P 51/55

Informacje skrócone

Podłoże musi być nośne, równe i wolne od zanieczyszczeń. Montaż należy wykonać w warunkach odpowiednich dla materiałów izolacyjnych i montażowych zgodnie z instrukcjami montażu i kartami technicznymi tych produktów. Niedopuszczalny jest montaż uszkodzonych profili. Prace należy prowadzić zgodnie z projektem, kartami technicznymi, stosowanymi normami, zasadami sztuki budowlanej i przepisami BHP.