Profile balkonowe P 95/55 do balkonów wentylowanych o grub. płyt 15-40mm (1szt-2mb)

System profili okapowych P 95. Wysokość górnego profilu osłonowego-55mm. Poniżej wybierz materiał, kolor oraz wszystkie potrzebne elementy do profili. Po skompletowaniu całość możesz dodać koszyka. Profile ze stali kwasoodpornej, nierdzewnej produkowane są na indywidualne zamówienie i nie podlegają nieuzasadnionemu zwrotowi.

Uwaga: do połączenia narożników potrzebne 2 łączniki.

Opis produktu

Profile okapowe do balkonów i tarasów wentylowanych. Profile o zwiększonej do 95mm wysokości dolnej części profilu dodatkowo zasłaniającej czoło balkonu, przeznaczone do balkonów i tarasów w których posadzka z płytek na podstawkach ma grubość do 55mm (najczęściej grubość płytek 20-40mm, wysokość podstawek do 45mm). Górna część profili o wysokości 37mm posiada otwory drenażowe do wyprowadzenia wody na zewnątrz, ponadto osłania boczne krawędzie płytek i podstawek. Dolna część profili o wysokości 95mm ochrania krawędź i czoło balkonu.

Zarówno górne jak i dolne części profili mogą być dodatkowo na indywidualne zamówienie wykonane o innej niż standardowe wysokości, dostosowane do grubości płyt i podstawek oraz rzeczywistych wymagań na budowie. Formularz zapytania o wycenę profili niestandardowych znajduje się na stronie głównej w zakładce: "Rozwiązania indywidualne, profile balkonowe do wyceny".

Zakres stosowania

Balkony i tarasy z posadzką wentylowaną z płytkami na podstawkach, płytkami na żwirku lub deskach na legarach. Profile przystosowane do izolacji membranowych typu Epdm, PVC, papy klejonych na zimno oraz do izolacji mineralnych (na zamówienie z dodatkową perforacją części montażowej).

Dla balkonów i tarasów o łącznej grubości płytek wraz z podstawkami do 55mm.

Funkcje produktu

Ochrona krawędzi balkonów i tarasów przed wnikaniem wilgoci, a w efekcie przed rozmrożeniem i korozją oraz trwała i estetyczna osłona krawędzi płytek wraz z podstawkami. Zwiększona wysokość dolnej części profilu do 95mm to dodatkowo osłona czoła balkonu.

Właściwości produktu

  • - odporne na korozje oraz uv
  • - budowa profilu zapewnia szczelność w strefie okapowej
  • - odpowiedni kształt profili zapewnia swobodny spływ oraz skuteczne odprowadzanie wody na zewnątrz
  • - profil przystosowany do szczelnego połączenia z zaprawami uszczelniającymi na bazie mineralnej, polimerowej, poliuretanowej
  • - kompletność systemu gwarantuje szybki i pewny montaż

Dane techniczne

Materiał:

Aluminium Aluminium
Stal kwasoodporna, pow.gładka Stal kwasoodporna, pow.gładka

Wykończenie powierzchni:

Szary RAL9006
Szary RAL9006
Brąz RAL8019
Brąz RAL8019
Grafit RAL7016
Grafit RAL7016
Kolor
Kolor
Gładka
Gładka
Dla profili aluminiowych, na zamówienie za dopłatą, możliwe inne kolory z palety kolorow RAL

Wymiary

Długość profili - 200cm
Długość ramion narożników - 25cm
Wymiary profili w przekroju poprzecznym, pozostałe wymiary narożników w Karcie Technicznej

Karta Techniczna, profile okapowe balkonowe PERFECTA P 95/55 - wymiary

Produkty uzupełniające system

schemat Profile balkonowe P 95/55 do balkonów wentylowanych o  grub. płyt 15-40mm (1szt-2mb) schemat Profile balkonowe P 95/55 do balkonów wentylowanych o  grub. płyt 15-40mm (1szt-2mb)

Instrukcja montażu

Szczegóły montażu w karcie technicznej.

Instrukcja montażu, profile okapowe balkonowe PERFECTA P 95/55

Informacje skrócone

Podłoże musi być nośne, równe i wolne od zanieczyszczeń. Montaż należy wykonać w warunkach odpowiednich dla materiałów izolacyjnych i montażowych zgodnie z instrukcjami montażu i kartami technicznymi tych produktów. Niedopuszczalny jest montaż uszkodzonych profili. Prace należy prowadzić zgodnie z projektem, kartami technicznymi, stosowanymi normami, zasadami sztuki budowlanej i przepisami BHP.