Obróbka blacharska balkonu, profil balkonowy górny dorynnowy PDM 95 do posadzek z płytek ceramicznych (1szt-2mb)

System profili okapowych przystosowanych do montażu rynien. Poniżej wybierz materiał, kolor oraz wszystkie potrzebne elementy i akcesoria do profili. Po skompletowaniu całość możesz dodać koszyka.

Uwaga: do połączenia narożników potrzebne 2 łączniki.

Opis produktu

Profil krawędziowy stosowany na brzegu balkonu/tarasu w których zalecane jest zastosowanie rynien. Posiada dodatkową krawędź (tzw. wiatrówkę) do montażu haków rynnowych. Chroni balkon/taras oraz elewację przed wnikaniem wody. Umożliwia odprowadzenie wody na zewnątrz ewentualnie do rynny. System aluminiowych obróbek blacharskich, profili balkonowych Perfecta serii PDM przystosowany jest do mocowania rynien PVC oraz metalowych o średnicy max.75mm. Montaż profili oraz orynnowania należy przeprowadzić zgodnie z instrukcjami montażu oraz ogólnymi zaleceniami montażowymi i konserwacyjnymi tych produktów - patrz instrukcje montażu.

Właściwości produktu

  • - budowa profilu zapewnia szczelność w strefie okapowej
  • - odpowiedni kształt profili zapewnia swobodny spływ oraz skuteczne odprowadzanie wody na zewnątrz
  • - profil przystosowany do szczelnego połączenia z zaprawami uszczelniającymi na bazie mineralnej, polimerowej, poliuretanowej
  • - kompletność systemu gwarantuje szybki i pewny montaż
  • - odporne na korozje oraz uv

Dane techniczne

Materiał:

Aluminium Aluminium
Stal kwasoodporna, pow.gładka Stal kwasoodporna, pow.gładka

Wykończenie powierzchni:

Szary RAL9006
Szary RAL9006
Brąz RAL8019
Brąz RAL8019
Grafit RAL7016
Grafit RAL7016
Kolor
Kolor
Gładka
Gładka
Dla profili aluminiowych, na zamówienie za dopłatą, możliwe inne kolory z palety kolorow RAL

Produkty uzupełniające system

schemat Obróbka blacharska balkonu, profil balkonowy górny dorynnowy PDM 95 do posadzek z płytek ceramicznych (1szt-2mb)

Instrukcja montażu

Informacje skrócone

Podłoże musi być nośne, równe i wolne od zanieczyszczeń. Montaż należy wykonać w warunkach odpowiednich dla materiałów izolacyjnych i montażowych zgodnie z instrukcjami montażu i kartami technicznymi tych produktów. Niedopuszczalny jest montaż uszkodzonych profili. Prace należy prowadzić zgodnie z projektem, kartami technicznymi, stosowanymi normami, zasadami sztuki budowlanej i przepisami BHP.