Profile balkonowe PK 30 flex do posadzek z płytek ceramicznych (1szt-2mb)

Profil balkonowy PK 30flex o krawędziach łukowych o wysokości 30mm. Poniżej wybierz materiał, kolor oraz wszystkie potrzebne elementy i akcesoria do profili. Po skompletowaniu całość możesz dodać koszyka. Profile ze stali kwasoodpornej, nierdzewnej produkowane są na indywidualne zamówienie i nie podlegają nieuzasadnionemu zwrotowi.

Uwaga: do połączenia narożników potrzebne 2 łączniki.

Opis produktu

Profile okapowe stosowane na brzegach balkonów lub tarasów o kształcie półokrągłym o krawędziach łukowych. Chronią krawędzie balkonów i tarasów przed wnikaniem spływającej wody. Profile stosowane w przypadku tarasów wykończonych płytkami ceramicznymi, kamiennymi itp. Najczęściej wybierane profile w budynkach o małej grubości balkonów oraz inwestycjach deweloperskich.

Zakres stosowania

Balkony i tarasy półokrągłe z posadzką z płytek ceramicznych, gresowych lub kamiennych, klejonych na zaprawach mineralnych, klejach polimerowych, poliuretanowych. W przypadku gdy balkon posiada krawędzie łukowe oraz krawędzie proste na krawędzie łukowe należy zastosować profile do gięcia PERFECTA PK 30 flex, natomiast na krawędzie proste, profile proste PERFECTA PK 30. Do łączenia profili łukowych z profilami prostymi należy zastosować łączniki PERFECTA ŁK 30. W tym rozwiązaniu na narożniki zewnętrzne o kącie rozwartym należy zastosować narożniki o kącie regulowanym PERFECTA NK 30 zR.

Funkcje produktu

Ochrona łukowych krawędzi balkonów i tarasów przed wnikaniem wilgoci, a w efekcie przed rozmrożeniem i korozją.

Właściwości produktu

  • - odporne na korozje oraz uv
  • - budowa profilu zapewnia szczelność w strefie okapowej
  • - odpowiedni kształt profili zapewnia swobodny spływ oraz skuteczne odprowadzanie wody na zewnątrz
  • - profil przystosowany do szczelnego połączenia z zaprawami uszczelniającymi na bazie mineralnej, polimerowej, poliuretanowej
  • - kompletność systemu gwarantuje szybki i pewny montaż

Dane techniczne

Materiał:

Aluminium Aluminium
Stal kwasoodporna, pow.gładka Stal kwasoodporna, pow.gładka

Wykończenie powierzchni:

Szary RAL9006
Szary RAL9006
Brąz RAL8019
Brąz RAL8019
Grafit RAL7016
Grafit RAL7016
Kolor
Kolor
Gładka
Gładka
Dla profili aluminiowych, na zamówienie za dopłatą, możliwe inne kolory z palety kolorow RAL

Wymiary

Długość profili - 200cm
Długość ramion narożników - 25cm
Wymiary profili w przekroju poprzecznym, pozostałe wymiary narożników w Karcie Technicznej

Karta Techniczna profili PK 30 flex - wymiary

Produkty uzupełniające system

schemat Profile balkonowe PK 30 flex do posadzek z płytek ceramicznych (1szt-2mb) schemat Profile balkonowe PK 30 flex do posadzek z płytek ceramicznych (1szt-2mb)

Instrukcja montażu

Szczegóły montażu w karcie technicznej.

Instrukcja montażu profili PERFECTA PK 30 flex

Informacje skrócone

Podłoże musi być nośne, równe i wolne od zanieczyszczeń. Montaż należy wykonać w warunkach odpowiednich dla materiałów izolacyjnych i montażowych zgodnie z instrukcjami montażu i kartami technicznymi tych produktów. Niedopuszczalny jest montaż uszkodzonych profili. Prace należy prowadzić zgodnie z projektem, kartami technicznymi, stosowanymi normami, zasadami sztuki budowlanej i przepisami BHP.