Obróbka blacharska balkonu, profil balkonowy prosty PK 55 do posadzek z płytek ceramicznych (1szt-2mb)

System profili okapowych o wysokości 55mm. Poniżej wybierz materiał, kolor oraz wszystkie potrzebne elementy i akcesoria do profili. Po skompletowaniu całość możesz dodać koszyka.

Uwaga: do połączenia narożników potrzebne 2 łączniki.

Opis produktu

Systemowe profile okapowe PK 30

Zakres stosowania:

-balkony i tarasy z posadzką z płytek ceramicznych, gresowych lub kamiennych klejonych na zaprawach mineralnych, klejach polimerowych, poliuretanowych.

Materiał:

-aluminium pokryte warstwą poliestrową, standardowo w kolorach: RAL 8019 (brązowy), RAL 7016 (grafitowy), RAL 9006 (srebrzystoszary), na zamówienie w większości kolorów z palety kolorów RAL. -stal nierdzewna kwasoodporna, powierzchnia gładka. Wymiar handlowy profili: 1szt = 200cm

Uzupełniające elementy systemu:

-łączniki (do łączenia profili lub profili z narożnikami) -narożniki zewnętrzne kąt 90° (do połączenia wymagają 2szt łączników) -narożniki zewnętrzne kąt regulowany (do połączenia wymagają 2szt łączników) -narożniki wewnętrzne kąt 90°(do połączenia wymagają 2szt łączników) -odbojniki/zaślepki (do połączenia nie wymagają łączników)

Właściwości produktu:

-profile odporne na korozję i warunki atmosferyczne -budowa profili zapewnia szczelność w strefie okapowej -odpowiedni kształt profili zapewnia swobodny spływ oraz skuteczne odprowadzenie wody na zewnątrz -możliwość połączenia profili z mineralnymi, poliuretanowymi i żywicznymi zaprawami uszczelniającymi -kompletny system zapewniający prosty i szybki montaż

Rodzaj podłoża:

Podkłady cementowe oraz inne podłoża posiadające odpowiednią sztywność i nośność Opis produktu: Profile okapowe PK 30 przeznaczone są do wykańczania krawędzi balkonów i tarasów. Pozwalają na estetyczne zakończenie narażonych krawędzi chroniąc je przed zawilgoceniem i rozmrożeniem. Zabezpieczają brzegi przed wnikaniem wody umożliwiając jej skuteczne odprowadzenie na zewnątrz. Perforacja części montażowej służy do osadzenia/zatopienia profili w warstwie hydroizolacji. Na zamontowanych profilach z warstwą hydroizolacji można przyklejać kolejne mrozoodporne warstwy posadzki takie jak: płytki ceramiczne, gresowe, kamienne itp. Na mrozoodpornych zaprawach mineralnych, klejach poliuretanowych i polimerowych. Uwagi dotyczące montażu:

Montaż profili należy wykonywać w warunkach odpowiednich dla materiałów izolacyjnych i montażowych zgodnie z kartami technicznymi tych materiałów. Podłoże musi być nośne, równe i wolne od zanieczyszczeń. Niedopuszczalny jest montaż uszkodzonych profili. Prace należy prowadzić zgodnie z projektem, kartą techniczną, stosowanymi normami, zasadami sztuki budowlanej i przepisami BHP.

Dane techniczne

Materiał:

Aluminium Aluminium
Stal kwasoodporna, pow.gładka Stal kwasoodporna, pow.gładka

Wykończenie powierzchni:

Szary RAL9006
Szary RAL9006
Brąz RAL8019
Brąz RAL8019
Grafit RAL7016
Grafit RAL7016
Kolor
Kolor
Gładka
Gładka
Dla profili aluminiowych, na zamówienie za dopłatą, możliwe inne kolory z palety kolorow RAL

Instrukcja montażu

Informacje skrócone

Podłoże musi być nośne, równe i wolne od zanieczyszczeń. Montaż należy wykonać w warunkach odpowiednich dla materiałów izolacyjnych i montażowych zgodnie z instrukcjami montażu i kartami technicznymi tych produktów. Niedopuszczalny jest montaż uszkodzonych profili. Prace należy prowadzić zgodnie z projektem, kartami technicznymi, stosowanymi normami, zasadami sztuki budowlanej i przepisami BHP.