Profile balkonowe łukowe W 30/37 flex, balkon wentyl. o grub. płyt. 15-20mm (1szt-2mb)

Profile okapowe do balkonów z bokami łukowymi. Profile łukowe oraz profile proste dostarczane są w postaci kompletu 2 niepołączonych profili: profili dolnych o wysokości 30mm oraz profili górnych o wysokości 37mm. Łączenie profili łukowych następuje podczas montażu na balkonie, co ułatwia dokładne dopasowanie do kształtu łuku balkonu bez konieczności wykonywania szablonu. Podobnie łączymy profile proste. Szczegóły montażu w karcie technicznej oraz instrukcji montażu. Poniżej wybierz materiał, kolor oraz wszystkie potrzebne elementy do profili. Po skompletowaniu całość możesz dodać koszyka.

Uwaga: do połączenia narożników potrzebne 2 łączniki.

Opis produktu

Profile okapowe do balkonów wentylowanych z bokami łukowymi. Profile łukowe mają konstrukcję pozwalającą na ich wyginanie, dzięki czemu bez konieczności stosowania szablonu można je dopasować do łuku balkonu. Konstrukcja profili składa się z dwóch części, profili okapowych (dolnych) oraz profili osłonowych (górnych). Profile dolne chronią krawędź balkonu przed zawilgoceniem, profile górne osłaniają płyty ze wspornikami. W pierwsze kolejności montujemy profile okapowe (dolne) dopasowując je do łuku balkonu, nakładamy warstwę hydroizolacji, następnie montujemy profile górne. Taki sposób montażu pozwala dopasować profile do praktycznie każdej wielkości łuku balkonu. Podobnie montujemy profile proste, jeżeli taka jest konstrukcja balkonu. Profile łukowe oraz profile proste dostarczane są w postaci kompletu 2 niepołączonych profili: profili dolnych o wysokości 30mm oraz profili górnych o wysokości 37mm.  Szczegóły montażu w karcie technicznej oraz instrukcji montażu. Poniżej wybierz materiał, kolor oraz wszystkie potrzebne elementy do profili.

Zakres stosowania

Balkony i tarasy o brzegach łukowych z posadzką wentylowaną z płytkami na podstawkach, płytkami na żwirku lub deskach na legarach. Profile przystosowane do izolacji membranowych typu Epdm, PVC, papy klejonych na zimno oraz do izolacji mineralnych (na zamówienie z dodatkową perforacją części montażowej).

Dla balkonów i tarasów o łącznej grubości płytek wraz z podstawkami do 37mm.

Funkcje produktu

Ochrona krawędzi balkonów i tarasów przed wnikaniem wilgoci, a w efekcie przed rozmrożeniem i korozją oraz trwała i estetyczna osłona krawędzi płytek wraz z podstawkami.

Dane techniczne

Materiał:

Aluminium Aluminium
Stal kwasoodporna, pow.gładka Stal kwasoodporna, pow.gładka

Wykończenie powierzchni:

Szary RAL9006
Szary RAL9006
Brąz RAL8019
Brąz RAL8019
Grafit RAL7016
Grafit RAL7016
Kolor
Kolor
Gładka
Gładka
Dla profili aluminiowych, na zamówienie za dopłatą, możliwe inne kolory z palety kolorow RAL

Wymiary

Długość profili - 200cm
Długość ramion narożników - 25cm
Wymiary profili w przekroju poprzecznym, pozostałe wymiary narożników w Karcie Technicznej

Produkty uzupełniające system

schemat Profile balkonowe łukowe W 30/37 flex, balkon wentyl. o grub. płyt. 15-20mm (1szt-2mb) schemat Profile balkonowe łukowe W 30/37 flex, balkon wentyl. o grub. płyt. 15-20mm (1szt-2mb)

Instrukcja montażu

Szczegóły montażu w karcie technicznejInstrukcja montażu profili PERFECTA W 30/37

Informacje skrócone

Podłoże musi być nośne, równe i wolne od zanieczyszczeń. Montaż należy wykonać w warunkach odpowiednich dla materiałów izolacyjnych i montażowych zgodnie z instrukcjami montażu i kartami technicznymi tych produktów. Niedopuszczalny jest montaż uszkodzonych profili. Prace należy prowadzić zgodnie z projektem, kartami technicznymi, stosowanymi normami, zasadami sztuki budowlanej i przepisami BHP.